TURQI- Dëbora e dendur ka bllokuar pothuajse gjithë kryeqytetin turk, Ankaranë, duke detyruar mbylljen e të gjitha institucioneve arsimore e duke anuluar qindra fluturime nga aeroporti i Esanboga.

Rrugët janë mbyllur për shkak të borës dhe ngricave të jashtëzakonshme në rrugë.

Ndërsa autoritetet kanë paralajmëruar që banorët të qëndrojnë në shtëpi, të shmangin daljet kryesisht në orët e mbrëmjes dhe të shmangin gjithashtu udhëtimet, për një kohë të pacaktuar.

(el.sp/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: