Reshjet e dendura të shiut në pjesët lindore të Anglisë kanë çuar në përmbytje të mëdha dhe ndërprerje të qarkullimit rrugor.

Përmbytjet shkaktuan probleme në disa rrugë, përfshirë M25, dhe zjarrfikësit shpëtuan një shofer me aftësi të kufizuara nga përmbytjet në Cressing, Essex. Pjesë të Norfolk dhe Suffolk kanë parë gjithashtu rrugë të mbushura me ujë.

 

https://twitter.com/i/status/1445266415901097987

Kufiri i shpejtësisë prej 40 kilometra në orë i vendosur në Urën Orëell pranë Ipsëich për shkak të erërave të forta është hequr.

Stacioni i policisë Clacton u mbyll përkohësisht pasi përmbytjet dëmtuan sportelin e përparmë. Ndërkohë, National Rail tha se shiu i fortë kishte përmbytur hekurudhën midis Prittleëell dhe Southend Victoria.

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: