GREQI

Një anije peshkimi është mbytur në ishullin kufitar të Greqisë me Turqinë, Lesvos teksa raportohet për 3 të zhdukur.

Anija dyshohet se është mbytur prej motit të keq, shiut të dendur, erës së fortë por edhe breshërit.

Ajo po udhëtonte në ujërat e Mytiline, kryeqendrën e ishullit Lesvos por që ndodhet pak kilometra larg Turqisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb