SARANDË- Një urë prej hekuri që shërbente për të lidhur fshatin Vane në Bashkinë e Delvinës me pjesën tjetër të rrethit.

Sipas raportimeve nga terrein, 350 familjen mbeten tashmë të bllokuara. Kjo pasi nuk kanë asnjë mundësi tjetër komunikimi me rrugën nacionale.

Deri tani rrethi i Sarandës ka qenë më pak i prekuri nga moti i keq dhe nuk ka pasur përmbytje, por me sa duket reshjet intensive kanë sjellë edhe problemet e para për banorët.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb