Qarku i Korçës është zbardhur këtë mëngjes nga reshjet e dëborës, ndërsa temperaturat janë ulur ndjeshëm.

Temperaturat kanë shkuar në vlerat  -1 gradë deri +1 gradë. Trashësia e dëborës ka shkuar deri në 5 cm, kryesisht në zonën e Dardhës.

Ndërkohë, në akset rrugore nacionale dhe turistike, nuk janë raportuar probleme për qarkullimin e mjeteve.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: