Nassub Arnous, motra e kryeministrit sirian Husein Anous, u vra gjatë tërmetit të madh në qytetin e Hama.

Trupi i pajetë i Nasoub Arnous u gjet me fëmijët dhe nipërit e saj nën rrënojat e një ndërtese të shembur.

Mësohet se ajo ka ndërruar jetë si pasojë e shembjes së shtëpisë ku jetonte.

Një tërmet shkatërrues vrau qindra persona në Siri mbrëmjen e djeshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb