Ish-gjyqtari spanjoll i FIFA-s, Eduardo Iturralde Gonzalez, duke shkruar për median spanjolle “AS”, komenton rastet e moviolës në ndeshjen Portugali-Spanjë.

Sipas tij, penalltia e akorduar që në fillim për Ronaldon, nuk ishte, pasi është vetë Ronaldo që i shkon mbrojtësit, dhe nuk duhej akorduar.

Gjithashtu, edhe goli i parë i Diego Kostas, sipas tij, nisi si aksion pas një faulli të pastër të sulmuesit ndaj Pepes.


Burimi: http://www.panorama.com.al/sport/moviola-e-ish-gjyqtarit-te-fifa-s-penalltia-e-ronaldos-nuk-ishte-goli-i-kostes-duhej-anuluar/

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: