Tetëdhjetë delfinë kanë ngecur në brigjet e Mozambikut, shtet i Afrikës lindore në bregun e Oqeanit Indian.

Sipas lajmeve në mediat lokale, 80 delfinë kanë ngecur në breg në rajonin Inhambane të kryeqytetit Maputo.

Nuk janë vërejtur gjurmë të goditjeve te delfinët.

Autoritetet kanë filluar hetim në lidhje me rastin.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb