KOSOVA

Këngëtari i njohur Mozzik ka performuar në Mitrovicë mbrëmjen e kaluar. Në Instagram ai ka zbuluar se ka qenë nën shoqërinë e Klestor Veselit, djalit të ish-kreut të PDK, Kadri Veseli.

Ky i fundit ka shërbyer dhe si  kryetar Kuvendi në Kosovë, por tashmë prej 9 muajsh ndodhet në paraburgim në Hagë pasi akuzohet për krime lufte.

Më parë Mozzik dhe Kadri Veseli kanë pasur një afrimitet pasi këngëtari dhe politikani takoheshin shpesh miqësisht me njëri-tjetrin.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb