Zagrebi, kryeqyteti i Kroacisë është goditur sot nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.3, duke shkaktuar një viktimë dhe dëme të mëdha materiale.

  • foto galeri
  • foto galeri

Lidhur me këtë situatë të rëndë reperi i njohur nga Ferizaj, Mozzik, ka bërë një postim në rrjetin social Instagram. Ai ndan me ndjekësit e tij një foto me ndertesat e shkaterruara nga tërmëti ku brenda është komenti: ‘Duke menduar për ty Zagreb. Behu i fortë’, shoqëruar me një zemer.

Në tërmetin e fuqishëm të kësaj të diele një 15 vjeçar ka humbur jetën dhe shume pallate dhe ndertesa janë dëmtuar rëndë.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: