Lutjet e tifozëve brazilian janë pranuar, më në fund, Neymar është rikuperuar në kohë, me yllin e seleçaos që do të jetë në fushë në sfidën kundër Koresë së Jugut.

Pas dëmtimit të pësuar përballë Serbisë, prezenca e tij ishte në dyshim të fortë, jo vetëm për këtë sfidë, por në disa momente mediat shkruan se Neymar e kishte mbyllur Botërorin.

Neymarr
Neymarr

Tite dhe stafi i tij besonin shumë që Neymar nuk e kishte mbyllur Botërorin, dhe lajmet e fundit që vijnë nga kampi i përfaqësueses së seleçaos janë më të vërtetë fantastike: Neymar është rikuperuar plotësisht dhe do të jetë në dispozicion të ekipit për sfidën kundër Koresë së Jugut.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: