Kerry Washington bëri një zbulim të ri për prindërit e saj. Në kujtimet e saj të reja, “Thicker Than Water”, aktorja thotë se kohët e fundit mësoi se babai i saj, Earl Washington, nuk është babai i saj biologjik.

“Me të vërtetë mu kthye bota përmbys,” tha Uashingtoni në numrin e ri të revistës People.

Aktorja shpjegon se zbuloi sekretin e familjes menjëherë pasi u tha prindërve se kishte në plan të shfaqej në serialin “Finding Your Roots” të Henry Louis Gates Jr., një serial i PBS ku të famshëm mësojnë për paraardhësit e tyre përmes testimit të ADN-së.

Duke e mbajtur sekretin për dekada, nëna e Uashingtonit, Valerie dhe babai Earl folën me drejtuesin e emisionit, i cili i këshilloi ata të flisnin me vajzën e tyre përpara se të filmohej episodi. Ajo që pasoi, thotë Uashingtoni, ishte një mesazh me tekst nga prindërit e saj që e ftonin të fliste me ta personalisht në pranverën e vitit 2018. ”

Kur mora atë informacion, thashë: “Oh. Tani e di historinë time “. Ylli, e cila kujton se ndjeu një ndjenjë lehtësimi me lajmin, pasi ndjeu se prindërit e saj kishin sekrete dhe se diçka mungonte.

Uashingtoni thotë se ajo e ruajti gjakftohtësinë dhe bëri shumë pyetje ndërsa përpiqej të mbështeste prindërit e saj gjatë një periudhe të vështirë për ta. Ajo mësoi se ata zgjodhën të përdorin një dhurues anonim sperme për të ndihmuar të mbetej shtatzënë pas problemeve të fertilitetit.

Aktorja beson se ishte ky sekret që në mënyrë të pandërgjegjshme krijoi ankth, çështje të vetëvlerësimit dhe ishte arsyeja e çrregullimit të të ngrënit nga e cila vuante në rininë e saj.

E armatosur me informacionin e ri, Uashingtoni thotë se kjo e bëri atë të dëshironte t’i tregonte botës historinë e saj të vërtetë.

“”Është vërtet mirë që po punoj për t’i dhënë kuptim jetës sime deri tani, duke pasur parasysh këtë informacion të ri që, në shumë mënyra, ndihet si pjesa e humbur e enigmës,” thotë ajo.

“Prindërit e mi nuk ishin të emocionuar që unë ta shkruaja këtë,” vëren ajo, megjithëse ata ishin mbështetës gjatë gjithë procesit të shkrimit të kujtimeve. Por, ajo thotë se “ky është vërtet një libër për mua. Tani mund të jem personi më i rëndësishëm në jetën time.”

Zbulimi i së vërtetës e çoi marrëdhënien e Uashingtonit me prindërit e saj në një nivel tjetër.

“Vërtet fillova të kem shumë më tepër dashuri, dhembshuri dhe mirëkuptim për prindërit e mi”, thotë ajo. “Zhytja e thellë në historinë tonë familjare më bëri të vendose veten në vendin e tyre dhe të mendoj për gjërat me të cilat duhej të përballeshin dhe çfarë kaluan dhe çfarë sakrifikuan. Dhe me të vërtetë më bëri të ndihem më afër tyre”.

Lajmi për atësinë e saj është vetëm një nga zbulimet e shumta në kujtimet e Uashingtonit, të cilat do të dalin në librari të martën, më 26 shtator. Sipas njoftimit për shtyp, kujtimet e Uashingtonit do t’u japin lexuesve “një pamje intime të botës së saj publike dhe private. Një artiste, një avokate, një biznesmene, një nënë, një vajzë, një grua, një grua me ngjyrë ”, thuhet në biografinë e saj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb