TIRANE

“Do merrja 200 mijë euro për të regjistuar rolin e Agron Xhafajt, unë do merrja vetëm gjysmen, gjysmën tjetër Albert Veliu” Është kjo dëshmia që ka dhënë sot në sallën e gjyqit Fredi Alizoti i implikuar në dosjen e ashtuquajtur “Babalja”.

Alizoti u mor sot në pyetje nga avokati Ledio Braho. Ai tha se nëse do të kishte marr paratë e premtuara nuk do të kishte bërë kallëzim penal.

“Regjistrimin e dërgova tek PD dhe ja dhash Ervin Salianjit. Ai do e përdorte për politikë. Në kohën kur ka dalë Albert Veliu në interviste nuk ka pas per te dale ne interviste ta degjonte opinioni publik.” vijoi më tej ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb