Viktor Buzhala, zëdhënës i KEDS në Kosovë ka folur për kursimin e energjisë elektrike në sajë të situatës së vështirë energjitike.

Buzhala ka propozuar që për të kursyer energjinë qytetarët mund të lahen në dush nga dy persona për të minimalizuar përdorimin e elektricitetit.

“Nëse Gjermania dhe Zvicra thonë lahuni nga dy vetë përnjëherë, atëherë pse mos t’iu themi edhe ne njerëzve. Ata bojlerë mos i shpenzoni komplet, por shpenzoni pak më pak, sepse atëherë kemi të gjithë”, tha ai në “Frontal” në T7.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb