Herve Renard dha dorëheqjen nga roli i tij si trajner i Arabisë Saudite në fillim të kësaj jave. Tekniku francez do të mbahet mend gjatë për fitoren e paharrueshme të skuadrës 2-1 ndaj Argjentinës, në Kupën e Botës të vitit të kaluar në Katar.

Federata Franceze e Futbollit (FFF) shkarkoi Diacre-n më herët në mars nga stoli i ekipit të femrave, pasi disa lojtare të Bleues refuzuan të luanin nën drejtimin e saj, duke kritikuar stilin e saj të menaxhimit të skuadrës.

Renard u shpall menjëherë si një zëvendësues i mundshëm për Diacre dhe emërimi i 54-vjeçarit u finalizua të enjten. Kështu, “timonieri” i njohur do të kërkojë të arrijë suksese me ekipin e femrave, ndërsa kurioziteti duket i madh për të parë rezultatet e vajzave franceze.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: