Gazetari Erli Murati i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në “News 24” komentoi deklaratën e Bashës.


Murati tha se kjo ishte një deklaratë që ngjan teatrale. Ai shtoi se Basha përmendi Ramiz Alinë, që siç tha, nuk kishte fund tragjik dhe për më tepër një aleat sot i opozitës ka qenë i pranishëm në ceremoninë e fundit ceremoniale të  Alisë.

“Zoti Basha doli dhe tha se Rama do ketë fund më të keq se Ramiz Alia. Alia është varrosur me ceremoni shtetërore. A e di Basha se Meta ka qenë në atë kohë duke përcjellë Alinë në ceremoni të fundit shtetërore. T


ë themi të drejtën, ndërkombëtarët ia kanë zënë kokën Berishës, Bashës dhe opozitarëve. Për mua ndërkombëtarët kanë marrë në dorë situatën në dorë. Është faji i drejtuesve opozitarë  që iu mbushin njerëzve për gjëra që s’janë realitet”, tha gazetari Murati.


(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb