Vedat Muriqi është protagonist sërish te Mallorca. Sulmuesi kosovar ka shënuar golin e parë të ndeshjes në sfidën me Valencian, të  vlefshme për La Liga. Muriqi “tundi rrjetën” në minutën e 64-të, duke dërguar në festë stadiumin.

Për 29-vjeçarin ky është goli i 14-të në elitën e kampionatit spanjoll. Më parë, lojtari ka luajtur në Turqi për skuadra të ndryshme si Rizerspor dhe Fenerbahce, ndërsa ka kontribuar edhe për Lazion.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: