Nënkryetari i Kuvendit, Myslim Murrizi si përfaqësues i grupit demokrat parlamentar që është kundër pikës 1 të marrëveshjes së 5 qershorit.

Murrizi thotë se është kundër marrëveshjes së 5 qershorit ndërkohë ka qenë dakord vetëm për Listat e Hapura.

 

“Shiheni marrëveshjen. Murrizi ka firmosur për Listat e Hapura. Jemi kundër pikës 1, nuk votojmë marrëveshja jashtëinstitucionale.”- tha Murrizi.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb