Deputeti Myslim Murrizi ka shpërthyer në akuza të forta ndaj ish-deputetit demokrat, Kastriot Islami, teksa ka folur për marrëveshjet mbi Reformën Zgjedhore, në emisionin “Real Story”, në News24.

Deputeti Murrizi e quajti Islamin një spurdhjak, hajdut dhe që ka të kyçur në kokë kohën e diktatorit Enver Hoxha. Sipas Murrizit, Islami nuk mund të rikthehet në politikë, pasi ai nuk ka shanse të marrë vota as për kryeplak.

“Ka ikur koha e spurdhjakëve. Kjo pacavure Kushtetute e 2008 është e Kac Ismalit, që e ka të kycur në kokë kohën e Enverit. Është një hajdut, që dërdëllit. Ai s’ka shans të vijë të marrë votat as për kryeplak. Këta janë t’i vrasësh me bukë në gojë dhe prapë është pak”, theksoi Murrizi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb