KOSOVA

Me vendimin e Gjykatës Kushtetuese pritet që shumë shpejt LDK të thërrasë edhe seancën për votimin e qeverisë së re të Kosovës.

Mustafa pas mbledhjes së kryesisë së LDK, ka thënë se nesër ose të hënën thirret seanca ku do votohet qeveria e re me koalicionin LDK, AAK, Nisma Socialdemokrate dhe komunitetet pakicë.

“Sot kemi takim konsultativ me organet e partisë. Të shtunën ose të hënën pritet të thirret seanca”, ka thënë para mediave Mustafa.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb