Granada ka një protagonist absolut tashmë. Nuk nevojitej një konfirmim për të, Myrto Uzuni është lideri i kësaj skuadre në La Liga 2.

Sot, sulmuesi shqiptar ka realizuar dopietë ndaj Andorras, për vetëm 13 minuta lojë. Fillimisht Uzuni “tundi rrjetën” në minutën e 10-të, e më pas realizoi sërish në minutën e 13-të.

27-vjeçari po luan sezonin e tij të dytë me këtë ekip dhe shifrat flasin në favor të tij. Në 22 ndeshje, Uzuni numëron jo pak por 14 gola.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: