Shefja e Sherbimit Infektiv, Najada çomo, ka publikuar një video me pamje brenda spitalit, ku shumë të infektuar po luftojnë me vdekjen.

Përbri videos, Çomo shkruan se “mos i përbaltni, po vuajnë, po luftojnë me vdekjen! Lutuni për shëndetin e tyre, ata janë në spital”.

Mesazhi i mjekes:

“19 Korrik,, e Diele,, ne muajin e 5, qe jemi duke trajtuar dhe luftuar,Pafund, per te shpetuar Jete njerezish,qe vuajne nga Covid 19 .Infektologe,
Reanimatore, infermiere, sanitare, Imazherist,jane sot ne Sherbim te mbi
100 pacienteve te shtruar. !
Jane Shume, dhe nuk mund Ti perbaltni,, po vuajne, po luftojne me vdekjen ! Lutuni per Shendetin e tyre,
Ata jane ne spital🙏NeJemiPerJu🙏🙏”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb