Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara, Nancy Pelosi, bëri thirrje të enjten që Shtetet e Bashkuara të rrisnin tensionet mbi Iranin, pasi ligjvënësit e lartë morën pjesë në një konferencë të Shtëpisë së Bardhë pas rrëzimit të një droni amerikan nga Teherani.

“Është thelbësore që ne të mbetemi plotësisht të angazhuar me aleatët tanë, të pranojmë se nuk kemi të bëjmë me një kundërshtar të përgjegjshëm dhe të bëjmë gjithçka në fuqinë tonë për ta rrëzuar,” tha Pelosi në Kongres shkruan Reuters.

“Kjo është një situatë e rrezikshme dhe e tensionit të lartë që kërkon një qasje të fortë, të mençur dhe strategjike, jo të pamatur”, shtoi ajo.

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb