Napoli është ekipi më jetëgjatë në karrierën futbollistike të legjendës Diego Armando Maradona që vdiq sot pas një ataku kardiak.

Maradona luajti për 7 vite me napoletanët në Itali, teksa nuk fitoi vetëm zemrën e napolitanvëve por dhe gjithë italianëve.

Napoli i ka kushtuar një dedikim prekës Maradinës, teksa shkruan se gjithë bota po pret fjalët e klubit për legjendës, por tani është koha për lot.

Sipas njoftimit zyrtar të klubit, nuk ka fjalë për të përshkruar dhimbjen e humbjes së legjendës së futbollit botëror.

”Të gjithë i presin fjalët tona. Por cilat fjalë mund të përdorim për dhimbjen si ajo që po përjetojmë? Tani është koha për lot. Atëherë do të jetë koha për fjalë.”- shkruan njoftimi i Napolit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SSC Napoli (@officialsscnapoli)

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb