National Geographic, ka publikuar një artikull mbi kërkimet nënujore shqiptare.

Artikulli në fjalë është një vlerësim shumë i lartë për profesionalizmin e ekipit shqiptaro-amerikan në zbulimet e rëndësishme historike të fund detit tonë .

Punimet kërkimore nënujore janë ndjekur nga gazetarja Eleni Becatoros dhe fotografi Geo Delveroudis.

“Një hapësirë kaq e madhe dhe kaq pozitive në mediat më të rëndësishme botërore nga New York Time tek National Geographic, Agjencia Kombëtare e Bregdetit e vlerëson edhe si një nxitje për punën e mëtejshme në gjurmimin arkeologjik të bregdetit Shqiptar”, shkruan në facebook, Auron Tare, Drejtori i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb