Ambasada e SHBA-ve në Kiev përmes një postimi në llogarinë e tyre në Twitter në kuadër të samitit të NATO-s në Oslo është shprehur me tone dorëzimi.

Sipas tyre vetëm Rusia ka fuqinë për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë, ndërsa shtoi më tej se NATO do vijojë të mbështesë Kievin.

“Putin nuk do e thyejë vendosmërinë tonë”, shkroi ambasada në postimin e publikuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: