Udhëheqësi i opozitës Alexei Navalny, i cili tashmë qëndron pas hekurave, akuzoi Apple dhe Google për bashkëpunim me Kremlin pasi dy gjigantët dixhitalë hoqën aplikimin e tij për zgjedhjet parlamentare.

Kjo sipas tij u bë me kërkesë të autoriteteve ruse.

“Nëse diçka më befasoi gjatë zgjedhjeve, nuk ishte aq shumë falsifikimi i rezultateve të Putinit, sesa butësia e kompanive të mëdha të TI -së u bënë bashkëpunëtorë të tij,” shkroi Navalny në një postim në Instagram, duke përshkruar dixhitalin këta gjigantë “frikacakë dhe lakmitarë”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: