Richard Wayne Penniman, apo i njohur ndryshe botërisht me emrin artistik Little Richard i cili ishte një nga pionerët e zhanrit muzikor rock ‘n’ roll ka ndërruar jetë në moshën 87- vjeçare.

Ylli i muzikës që shiti më shumë se 30 milionë këngë të xhiruara fitoi famë në fund të viteve ’58 krahas The Beatles.

Penniman ishte biseksual, shkonte me meshkuj por ndërkohë u martua me Ernestine Harvin si dhe adoptoi një fëmijë.

Gjithashtu ylli i rokut njihej për jetën e shthurrur, drogë, alkool dhe orgji.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb