Këtë të martë është ndarë nga jeta ish-i përndjekuri Qani Sadiku, një nga qëndrestarët e diktaturës komuniste.

Lajmi i hidhur është bërë i ditur nga familjarët.

Qani Sadiku është vlerësuar nga presidenti i Republikës Ilir Meta, me titullin “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut” për qëndresën heroike që i ka bërë diktaturës.

40a8e649 213a 4602 9bc9 Ad02a2a373fa

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: