Republika Çeke ka mbështetur propozimin për ndalimin e dhënies së vizave evropiane për qytetarët rusë.

Sipas agjencisë së lajmeve NEXTA, ajo premtoi ta ngrejë këtë çështje në një takim të ministrave të jashtëm të BE më datë 31 gusht.

Ndërkohë kujtojmë që Republika Çeke do të mbajë presidencën e BE-së deri më 31 dhjetor.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb