Njësitet Doganës së Kosovës kanë arritur të identifikojnë dhe ndalojnë një Automjet i cili ka kaluar me rreth gjysmë ton duhan kontrabandë në doganën shqiptare. Sipas njoftimit të Doganës së Kosovës kamioni ishte duke transportuar 435 kg duhan të grirtentoi të shmangte akcizën rreth 15.000 euro, respektivisht gjatë kontrabandimit.

Tentativa për kontrabandë do të shkaktonte shmangie të taksës së akcizës rreth 15.000 euro, Sektori përkates i doganës ka vazhduar procedurat me në bashkëpunim me prokurorinë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: