Presidenti Ilir Meta ka vizituar sot familjen Zymberi në Gjilan, ku ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të profesorit Shefqet Zymberit.

Ka qenë vet Meta ai që ka postuar një mesazh në ‘Facebook’, ku shpreh vlerësimin për kontributin e profesorit Zymberi.

  • foto galeri
  • foto galeri

“Vizitova sot në Gjilan familjen Zymberi, për të ndarë dhimbjen dhe shprehur ngushëllimet e sinqerta për ndarjen nga jeta të Shefqet Zymberit, profesorit të nderuar, intelektualit, atdhetarit dhe veprimtarit të spikatur për çështjen kombëtare dhe avancimin e të drejtave të shqiptarëve të shtypur në ish-Jugosllavi. ????”, shkruan Meta.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb