Dy shqiptarë të arrestuar dje nga karabinierët e Aprilias, në provincën e Latinës në Itali.

Bëhet fjalë për dy të rinj, 21 dhe 23 vjeç, të arrestuar në flagrancë për veprën penale të “rezistencës ndaj zyrtarit publik”.
Të dy, të dy me origjinë shqiptare, kanë ndërhyrë në vendin e një aksidenti rrugor të shkaktuar, siç u bë e ditur më vonë, nga një i mitur dukshëm pa leje drejtimi.

I mituri pasi ka shkaktuar aksidentin është zhdukur. Dy shqiptarët kërcënuan me jetë dhe i rezistuan karabinierëve.
Të arrestuarit iu nënshtruan arrestit shtëpiak në shtëpitë e tyre, në pritje të masës së sigurisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb