TIRANË

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar sot 4 protestuesit e vrarë më 21 janar 2011 në Bulevard. Rama shkruan se me bindjen që drejtësia vonon po nuk harron dhe me ndjesinë pozitive nga shenjat e veprimit të drejtësisë së re nderojmë katër protestuesit paqësorë.

Ai themson se vrasja barbare e tyre kërkon drejtësi.

“MIRËMËNGJES 😊
dhe me bindjen që drejtësia vonon po nuk harron, si edhe ndjesinë më në fund pozitive nga shenjat e dallueshme të veprimit të drejtësisë së re, nderojmë sot katër protestuesit paqësorë të 21 janarit, vrasja barbare e të cilëve kërkon drejtësi🙏”, shkruan kryeministri Rama.

Dc5b48eb 3392 4fa2 9c2e C6640fbee17f
Dc5b48eb 3392 4fa2 9c2e C6640fbee17f

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: