Ka ndërruar jetë në moshën 92-vjeçare Raymond G. Allen, aktori i njohur për shumë dekada në Amerikë.

Familja e tij ka njoftuar se Allen ka vdekur në shtëpinë e tij. Raymond u bë i famshëm me rolin e xha Woodyt që kishte tek seriali “Sanford and Son”.

Familja njofton se Allen kishte probleme me frymëmarrje dhe se nuk bëhet fjalë për Covid 19.

Allen gjithashtu ka interpretuar në “Starsky dhe Hutch”, duke luajtur rolin e mekanikut dhe në filmin “The Jeffersons”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb