Ndërron jetë piktori i njohur shqiptar, Sali Shijaku. Piktori, që kishte marrë titullin ‘Nderi i kombit’ ka ndërruar jetë në moshën 89-vjeçare.

Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur djali i tij.

Mesazhi i të birit

Me Hidhèrim tè thellè ju Njoftojmè.pèr Humbjen nga kjo jetè tè Babait tonè Piktorit te Popullit Nderit te Kombit Shqiptar Sali Shijaku .🇦🇱ILehte te qofte dheu .I kushtove gjith jetèn Artit dhe Shqipèrisè 🇦🇱

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: