Art nuk mund të cilësohet vetëm piktura, e ilustruar në një telajo, por edhe projekte e ndërtesa mahnitëse.

Këto kanë zgjedhur mediat e huaja, të cilat kanë publikuar ndërtesa që duken si jashtë normales. Forma të veçanta, ngjyra të ndezura, i japin këtyre ndërtesave titullin: “të pa besueshme”.

Në morinë e këtyre ndërtesave, qëndron arkitekti i njohur Frank Behry, i cili ka dizejnuar qendrën futuristike Lou Ruvo pranë Las Vegas, Shtëpinë e Vallëzimit në Pragë dhe hotelin shumëngjyrësh Marqués De Riscal në Spanjë.

Shihni fotot e mëposhtme për të zbuluar sesa i “çmendur” mund të jetë një arkitekt.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb