Manchester City kërkon tripletën këtë sezon. Pas fitores së 2 trofeve, tashmë fokusi është te finalja e Champions League, teksa “Qytetarët” do duhet të kalojnë një pengesë si ajo e Interit.

Pas triumfit të Cityt ndaj rivalëve të United në finalen e FA CUP ka folur mesfushori Kevin De Bruyne.

“Ka qenë një sezon i jashtëzakonshëm dhe ne shpresojmë se mund ta bëjmë atë edhe më të mirë. Tripleta? Ne nuk flasim shumë për këtë, ne kemi shansin për ta bërë atë. Së pari duam të fitojmë Champions League. Kemi bërë një sezon të mrekullueshëm.Do të përpiqemi dhe do të përgatitemi për të mbërritur në Stamboll në gjendjen më të mirë të mundshme për të luajtur një tjetër ndeshje të madhe” – tha lojtari i Manchester Cityt.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb