SPANJA

Barcelona është kualifikuar në gjysmëfinalet e Copa del Rey falë një fitoreje të çmendur në Granada.

Katalanasit kanë rrezikuar seriozisht kualifikim, pasi deri në minutën e 88 ishin në disavantazhin e 2 golave.

Kenedy dhe Soldado kishin shënuar më parë për Granadën pas një mbrojtjeje të dobët të Barcelonës.
Francezi Griezmann ngushtoi shifrat në minutën e 88, kurse Jordi Alba 4 minuta më vonë barazoi dhe shtyu sfidën në Extra Time.

Në kohë shtesë Barcelona ishte thuajse e shndërruar pasi shënoi tre herë me Griezmann, Frank de Jong dhe Jordi Alban sërish, kurse Granada barazoi përkohësisht shifrat në 3-3 me Fede i cili realizoi nga penallti.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb