Presidenti i SHBA-s, Joe Biden, feston për suksesin e përfaqësueses në Botëror:

“SHBA 1, Iran zero! Ndeshja mbaroi!”, u shpreh fillimisht Biden gjatë një organizimi në Michigan duke shtuar:

“Ndeshje e madhe. Kur fola me trajnerin dhe lojtarët i thashë që mund t’ia dilni dhe ja dolën. I dua shumë”, theksoi presidenti i SHBA-s duke zbuluar në këtë mënyrë bisedën që kishte bërë përpara sfidës me Iranin.

1
1

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: