Kombëtarja shqiptare do të nisë nga pasditja e kësaj të hëne zyrtarisht përgatitjet në kuadër të dy ndeshjeve të radhës kundër Moldavisë më 17 qershor në stadiumin ‘Air Albania’ dhe Ishujve Faroe më 20 qershor në transfertë, të vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian “Gjermani 2024”.

Ashtu sikurse në takimin e parë ndaj Polonisë, kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Silvinjo, do të grumbullohen në Tiranë dhe të gjitha seancat stërvitore dhe konferencat për shtyp të lojtarëve do të zhvillohen në ‘Shtëpinë e Futbollit’.

Stafi i ekipit kombëtar, me në krye trajnerin Silvinjo ka nisur nga e shtuna e 3 qershorit seancat stërvitore me disa prej lojtarëve që kanë mbërritur deri më tani, teksa pritet që grupi prej 26 lojtarëve të grumbulluar për dy takimet kundër Moldavisë dhe Ishujve Faroe të kompletohet më 8 qershor.

Më poshtë është i zbardhur edhe programi paraprak mediatik dhe stërvitor i Kombëtares shqiptare për këto dy ndeshje shumë të rëndësishme drejt ëndrrës ‘Gjermani 2024’. Të gjitha oraret dhe aktivitetet janë të përcaktuara sipas agjendës paraprake, ndërkohë që si zakonisht ky program mund të jetë subjekt i ndryshimeve.

E hënë, 5 qershor 2023

 • Seanca stërvitore e Kombëtares, ORA 10:00 (me disa prej lojtarëve që kanë mbërritur)

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

 • Seanca stërvitore e Kombëtares, ORA 17:30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E martë, 6 qershor 2023

 • Seanca stërvitore e Kombëtares, ORA 10:00 (me disa prej lojtarëve që kanë mbërritur)

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

 • Seanca stërvitore e Kombëtares, ORA 17:30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E mërkurë, 7 qershor 2023

 • Seanca stërvitore e Kombëtares, ORA 10:00 (me disa prej lojtarëve që kanë mbërritur)

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

 • Seanca stërvitore e Kombëtares, ORA 17:30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E enjte, 8 qershor 2023

 • Seanca stërvitore e Kombëtares, ORA 10:00

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

 • Seanca stërvitore e Kombëtares, ORA 17:30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E premte, 9 qershor 2023

 • Seanca stërvitore e Kombëtares, ORA 10:00

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

 • Konferencë për median e dy lojtarëve të Kombëtares në Shtëpinë e Futbollit, ORA 13:30.
 • Seanca stërvitore e Kombëtares, ORA 17:30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E shtunë, 10 qershor 2023

 • Seanca stërvitore e Kombëtares, ORA 10:00

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

 • Konferencë për median e dy lojtarëve të Kombëtares në Shtëpinë e Futbollit, ORA 13:30.
 • Seanca stërvitore e Kombëtares, ORA 17:30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E diel, 11 qershor 2023

 • Seanca stërvitore e Kombëtares, ORA 10:00

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

 • Seanca stërvitore e Kombëtares, ORA 17:30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E hënë, 12 qershor 2023

 • Seanca stërvitore e Kombëtares, ORA 10:00

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

 • Konferencë për median e dy lojtarëve të Kombëtares në Shtëpinë e Futbollit, ORA 13:30.
 • Seanca stërvitore e Kombëtares, ORA 17:30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E martë, 13 qershor 2023

 • Seanca stërvitore e Kombëtares, ORA 10:00

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

 • Seanca stërvitore e Kombëtares, ORA 17:30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E mërkurë, 14 qershor 2023

 • Konferencë për median e dy lojtarëve të Kombëtares në Shtëpinë e Futbollit, ORA 13:30.
 • Seanca stërvitore e Kombëtares, ORA 17:30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E enjte, 15 qershor 2023

 • Seanca stërvitore e Kombëtares, ORA 10:00

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

 • Konferencë për median e dy lojtarëve të Kombëtares në Shtëpinë e Futbollit, ORA 13:30.
 • Seanca stërvitore e Kombëtares, ORA 17:30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E premte, 16 qershor 2023

 • Konferenca zyrtare për shtyp e trajnerit Silvinjo dhe kapitenit, ORA 16:45, në sallën e konferencave, stadiumi ‘Air Albania’
 • Stërvitja zyrtare në stadiumin ‘Air Albania’, ORA 17:30

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E shtunë, 17 qershor 2023

Ndeshja kualifikuese Shqipëri-Moldavi, ora 20:45, në stadiumin “Air Albania”, Shqipëri

E diel, 18 qershor 2023

 • Mbërritja në Ishujt Faroe, ora 17:00
 • Seanca stërvitore e Kombëtares, ORA 19:00

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E hënë, 19 qershor 2023

 • Konferenca zyrtare për shtyp e trajnerit Silvinjo dhe kapitenit, ORA 18:15 (CET)
 • Stërvitja zyrtare në stadiumin ‘Tórsvøllur, ORA 19:00 (CET)

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIAT)

E martë, 20 qershor 2023

 • Ndeshja kualifikuese Ishujt Faroe-Shqipëri, ora 20:45, në stadiumin “Tórsvøllur”, Ishujt Faroe

 

Shënim: Programi mund të jetë subjekt i ndryshimit

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb