Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, në ceremoninë për vënien në punë të një interkonektor gazi 182 kilometra i gjatë, i cili do të transportojë gaz nga Azerbajxhani në Greqi, ka deklaruar se ndjehej si delja e zezë mes miqve.

Vuçiç u shpreh se ishte i shqetësuar për mënyrën se si do të trajtohej nga presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen pas ngjarjeve të fundit.

“Besoj se do të kemi një dimër dhe një vjeshtë të vështirë, edhe më të vështirë sesa tha këtu presidentja e Komisionit Evropian Ursula Von der Leyen. Kisha një dilemë para se të vija këtu se si do të sillej me mua, por ishte shumë e sjellshme dhe e sjellshme. Ndihem pak si ‘delja e zezë’ këtu në shoqërinë e miqve dhe duhet ta falënderoj edhe pse nuk dua t’i bëj lajka. Ajo na ndihmoi shumë kur foli për ndërtimin e një ndërlidhësi ndërmjet Serbisë dhe Bullgarisë dhe më pas Maqedonisë së Veriut”, tha Vuçiç.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb