TIRANE

Janë mbi 11500 familje në nevojë dhe të moshuar të vetmuar që marrin çdo ditë ndihmë nga Bashkia e Tiranës dhe grupi i saj i vullnetarëve. Përmes një postimi në Twitter, Kryebashkiaku Veliaj shprehet se teksa beteja ndaj virusit do dhe pak kohë, betejën kundër cinizmit e kemi fituar.

“Teksa beteja ndaj virusit do dhe pak kohë, betejën kunder cinizmit tashmë e kemi fituar – virozë jo më pak e dmshme. 😇🇦🇱👍 Qindra vullnetare shërbejnë përditë me perkushtim në 11,500+ dyer për familjet në nevojë e gjyshërit tanë ❤️

Unë dhe kryeqyteti ju jemi kaq mirënjohës “,shkruan Veliaj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb