Dy ndihmës të Papa Françeskut kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Sipas njoftimit zyrtar kardinali Pietro Parolin i cili është sekretari i Shtetit të Vatikanit ka shfaqur simptoma shumë të lehta, ndërsa kryepeshkopi Edgar Pena Parra është aimptomatik.

Ndërkohë nuk dihet nëse të dy të prekurit nga Covid kanë pasur kontakt me Papa Françeskun.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb