Gazetarja Dorjana Bezat ka dhënë detaje lidhur me arrestimin e bashkëpuntorit Arioi Halilaj i cili ka ndihmuar atentatorët e prokurorit Arjan Ndoja në nëntorin e 2019.

Ariol Halilaj ka ndihmuar autorët e atentatit të largohen pasi braktisën automjetin e tyre afër Ishmit.

SIpas gazetares vijon të qëndrojë pista për vrasës me pagesë ndërkohë thotë se rol kyç në zbulimin e këtij bashkëpuntori ka luajtur telefoni i sekuestruar i Redjan Rrajës. Po ashtu edhe armët e gjetura në automjetin e braktisur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb