Massimiliano Allegri do të rikthehet në pankinë në fund të sezonit, kjo është e vetmja gjë e qartë për momentin, fakt që ia ka rrëfyer edhe miqve të tij por pa e specifikuar se ku. Nuk është një sekret as fakti që Juve e ka në krye të listës por post Pirlo, kjo e kushtëzuar shumë nga miqësia e madhe që Allegri ka me presidentin Agnelli. Në të njëjtën kohë mes Juves dhe Allegrit është futur Real Madrid, as ky fakt nuk është një rastësi pasi Florentino Perez e pëlqen shumë teknikun italian, tentoi edhe në 2018 ta transferonte në Madrid.

Tuttosport
Tuttosport

Kjo hipotezë ka një bazë logjike pasi raporti i Perez me Zidane nuk është nga më të mirët, pas rikthimit të tij në Madrid kanë ndryshuar shumë gjera. Në çdo rast kur është pyetur për të ardhmen e Zidane presidenti Perez është kapur fort pas kontratës por pa qenë i qartë. As Zidane nuk është i sigurt për të ardhmen e tij, i pyetur mbi këtë temë u shpreh i bindur se në Madrid nuk e mban kontrata. Nëse Zidane vendos të largohet, Allegri është opsioni i parë për Perez ndërsa për vetë Zidane në tavolinë janë dy pista, të marrë drejtimin e përfaqësueses franceze ose të pranojë sfidën për të drejtuar Juventus.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb