Në Kosovë shpesh herë emrat e fëmijëve vendosen edhe në bazë të ndonjë personaliteti të ngritur, apo me ndonjë domethënie interesante, e shumë janë përdorur dhe emrat e qyteteve shqiptare, shumë të preferuar dhe të këndshëm.

Por së fundi dikush i vendosi një emër të pazakontëvajzës së tij. Tashmë Vetëvendosje nuk është vetëm emri i partisë politike e cila udhëheqtë nga Albin Kurti. Këtë emër e gëzon edhe një vajzë në fshatin Sojeve në Prishtinë.

Familja Peposhi kanë vendosur të quajnë vajzën e tyre Vetëvendosje Peposhi.

Certifikata
Certifikata

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb