Debatet mes Ilirit dhe Monikës kanë prekur në mënyrë indirekte një tjetër banor. Bëhet fjalë për Arjolën, e cila ka thënë se është lodhur nga kjo situatë dhe qëndruari mes dy zjarreve.

Ajo ka treguar gjatë spektaklit se shpeshherë i është dashur të betejën ndërmjetësen ose të durojë komentet mes palëve.

“Tek unë nuk ndikon fare se çfarë thotë Iliri dhe Monika me njëri-tjetrin”,- tha ajo.

Ata kanë analizuar sot nëse mes tyre po vazhdon miqësia apo po lind rivaliteti i lojës.

“Unë Ilirin e kam mik dhe do vazhdoj ta kem të tillë”,- tha Arjola.
Nga ana tjetër Iliri shprehu se në thelb të lojës është fitorja dhe ky synim është i pashmangshëm as për Arjolën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: