Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka thënë të premten se Perëndimi jep përshtypjen që së shpejti do të ketë një luftë në vendin e tij.

Ai ka thënë se Ukraina ndodhet në një krizë të thellë ekonomike dhe po humb shumë nga paniku që ka pushtuar qytetarët.

Ai gjithashtu kërkoi nga Perëndimi që të jetë më i qartë sa i përket të ardhmes së Ukrainës në NATO.

Sidoqoftë, ai ka thënë që nuk ka ndonjë keqkuptim me presidentin amerikan, Joe Biden, me të cilin pritet të takohet brenda pak javësh.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb