Më shumë se 400 oficerë nga Guardia di Finanza dhe nga karabinierët e Torinos janë angazhuar në një operacion të madh kundër një dege të organizatës kriminale të Ndranghetas të rrënjosur në zonën e Piemontes.

Për operacionin, e koordinuar nga Drejtoria Rajonale Antimafia bashkëpunon dhe Shërbimi Qendror i Hetimit të Krimit të organizuar të Romës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb